O nás z histórie

Poctivý výrobok z Južných Čiech


Všetky produkty, ktoré nájdete na našom e-shope, sú ušité výhradne v Českej republike a to predovšetkým v juhočeskom Tábore, kde sídli naša materská organizácia DITA výrobné družstvo invalidov, ktorá sa textilnou výrobou zaoberá už viac ako 65 rokov.

 

Trocha histórie

DITA výrobné družstvo invalidov Tábor bolo založené 15. augusta roku 1956 a jeho zmyslom bolo zamestnávať predovšetkým ľudí s rôznym zdravotným či mentálnym handicapom. Zámerom družstva vtedy bolo rozvíjať výrobu drobnej galantérie, bižutérie, darčekových, upomienkových a úžitkových predmetov z rôznych surovín, výrobu šitého, pleteného, ​​vyšívaného, ​​háčkovaného a sieťovaného tovaru.

Ako vznikol Little Angel®?

Unikátny termoregulačný materiál Outlast® sme prvýkrát na vlastné oči videli v roku 2007 a bola to láska na prvý dotyk. Vďaka predchádzajúcim skúsenostiam s detským textilom nám hneď bolo jasné, že naše stretnutie je osudové. Kombinácia kvalitného detského oblečenia s termoregulačným materiálom na báze bavlny, to je niečo, čo doteraz na trhu nie je a to je veľká škoda! Preto sme požiadali o licenciu a ten istý rok uzrel svetlo sveta prvý detský zimný fusak s týmto materiálom. Postupom času sme vymýšľali viac a viac výrobkov, kde bolo možné Outlast® využiť, a tak bolo jasné, že budeme potrebovať značku. Na základe toho vznikla v roku 2009 značka Little Angel®. Dnes je možné zakúpiť cez 1500 rôznych výrobkov obsahujúcich tento unikátny materiál. Sme hrdí na to, že uvádzame na trh kvalitné detské oblečenie a bytový textil vyrobený u nás, v Českej republike.

Prečo práve Little Angel®?

To je ľahké! Pretože všetko, čo v našom živote my mamičky robíme, robíme práve pre našich malých anjelikov. A pretože výrobky od nás sú pre deti naozaj príjemné a komfortné, rozhodli sme sa pomenovať značku práve tak, ako sa cíti bábätko v našom textile. Ako malý anjelik.