Starostlivosť o oblečenie s Outlast®-om

Môže sa prať Outlast® v klasických pracích prostriedkoch?

Pri praní odporúčame používať špeciálne prostriedky určené priamo na termoprádlo, ale nič nepokazíte ani s obyčajným pracím práškom. Nepoužívajte aviváž ani iné zmäkčovadlá. Môže sa poškodiť vlákno Outlast®-u a znížiť jeho účinnosť.

 

Možno Outlast® sušiť v sušičke?

Áno, možno. Len odporúčame používať jemný program.

 

Čo sa stane s funkčnosťou Outlast®-u, keď omylom prejde sušičkou na bežný program?

Ak iba raz, pravdepodobne sa nič nestane. Ďalej však už odporúčame využívať program na jemné prádlo.

 

Možno Outlast® vyprať raz za čas na 60 stupňov bez poškodenia funkčnosti? (Pokiaľ dávate dieťaťu príkrmy a oblečenie sa zašpiní.)

Garantovaná teplota je do 40 stupňov. Pokiaľ je prádlo veľmi silne zašpinené, tak ho predperte v teplej vode, nechajte odmočiť a škvrnu ručne vydrhnite. Potom ho dajte do práčky.

 

Ako poznám, že sa kapsule Outlast®-u zničili?

To nepoznáte. Zvyčajne sa funkčné oblečenie môže prať pri teplote do štyridsať stupňov, bez toho aby sa nejak poškodilo. Vlákna v danom kuse oblečenia budú po celú dobu jeho životnosti.

 

Ako prať podložku do kočiara?

Pri praní podložky s VISCO penou nasiakne pena dovnútra podložky vodu, zväčší sa a vytvorí hrču. Podložku musíte dať na rovný povrch a nechať poriadne vyschnúť. Pena sa vráti do pôvodného stavu a hrča zmizne. Vyschnutie môže trvať až dva dni.

 

Môžem použiť  túto konkrétnu aviváž? Je šetrná, eko, atď...

Tieto otázky sú asi najčastejšie. Žiaľ nemáme vyskúšané všetky druhy a značky aviváží. Všeobecne platí pravidlo, že aviváž sa na funkčné oblečenie nepoužíva. Môžete tým znížiť jeho účinnosť, alebo dokonca ho úplne poškodiť.

 

Ako je to s praním v tekutom pracom práčku? Môže sa použávať?

Tekutý prací prášok môžete používať, ten Outlast®-u neuškodí.

 

Ako predísť žmolkovaniu vecí?

Bavlnené produkty, alebo produkty s vyšším obsahom bavlny sú náchylnejšie na žmolkovanie. Preto perte tieto veci naruby a na jemnejší program.