Starostlivosť o oblečenie s Outlast®-om

Môže sa prať Outlast® v klasických pracích prostriedkoch?

Pri praní odporúčame používať špeciálne prostriedky určené priamo na termoprádlo, ale nič nepokazíte ani s obyčajným pracím práškom. Nepoužívajte aviváž ani iné zmäkčovadlá. Môže sa poškodiť vlákno Outlast®-u a znížiť jeho účinnosť.

 

Možno Outlast® sušiť v sušičke?

Áno, možno. Len odporúčame používať jemný program.

 

Čo sa stane s funkčnosťou Outlast®-u, keď omylom prejde sušičkou na bežný program?

Ak iba raz, pravdepodobne sa nič nestane. Ďalej však už odporúčame využívať program na jemné prádlo.

 

Možno Outlast® vyprať raz za čas na 60 stupňov bez poškodenia funkčnosti? (Pokiaľ dávate dieťaťu príkrmy a oblečenie sa zašpiní.)

Garantovaná teplota je do 40 stupňov. Pokiaľ je prádlo veľmi silne zašpinené, tak ho predperte v teplej vode, nechajte odmočiť a škvrnu ručne vydrhnite. Potom ho dajte do práčky.

 

Ako poznám, že sa kapsule Outlast®-u zničili?

To nepoznáte. Zvyčajne sa funkčné oblečenie môže prať pri teplote do štyridsať stupňov, bez toho aby sa nejak poškodilo. Vlákna v danom kuse oblečenia budú po celú dobu jeho životnosti.

 

Ako prať podložku do kočiara?

Pri praní podložky s VISCO penou nasiakne pena dovnútra podložky vodu, zväčší sa a vytvorí hrču. Podložku musíte dať na rovný povrch a nechať poriadne vyschnúť. Pena sa vráti do pôvodného stavu a hrča zmizne. Vyschnutie môže trvať až dva dni.

 

Môžem použiť  túto konkrétnu aviváž? Je šetrná, eko, atď...

Tieto otázky sú asi najčastejšie. Žiaľ nemáme vyskúšané všetky druhy a značky aviváží. Všeobecne platí pravidlo, že aviváž sa na funkčné oblečenie nepoužíva. Môžete tým znížiť jeho účinnosť, alebo dokonca ho úplne poškodiť.

 

Ako je to s praním v tekutom pracom práčku? Môže sa použávať?

Tekutý prací prášok môžete používať, ten Outlast®-u neuškodí.

 

Ako predísť žmolkovaniu vecí?

Bavlnené produkty, alebo produkty s vyšším obsahom bavlny sú náchylnejšie na žmolkovanie. Preto perte tieto veci naruby a na jemnejší program.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie