Čo je OUTLAST®

 

Značka Little Angel® kladie dôraz na výber materiálov a kvalitu spracovania. Všetky výrobky s touto značkou sú vyrobené v Českej republike. Väčšina z nich obsahuje termoregulačný (niekedy tiež nazývaný “funkčný”) materiál Outlast®, ktorého jedinečné vlastnosti oceníte predovšetkým pri výrobkoch pre deti.

Veríme, že sa, práve pre tieto hodnoty, stane Vašou obľúbenou značkou, ku ktorej sa budete radi vracať.

O MATERIÁLE OUTLAST®

outlast

OUTLAST® JE MATERIÁL, KTORÝ REGULUJE A VYROVNÁVA TEPLOTU TELA. AKO JEDEN Z MÁLA FUNKČNÝCH MATERÁLOV, JE VIAZANÝ NA BAVLNU.

Outlast® je v pocite ideálneho tepelného komfortu nenahraditeľný. Nie je horúco, nie je zima. Proste je akurát. Outlast® reaguje na zmeny teploty vnútorného i vonkajšieho prostredia, medzi pokožkou a vrstvou Outlast® sa tak vytvára príjemná mikroklíma. Vďaka svojej schopnosti opakovane akumulovať teplo a následne ho opäť uvoľňovať udržuje po celú dobu stabilnú teplotu.

PÝTATE SA, AKÝ POCIT TEDA OUTLAST® VYVOLÁVA A AKO SA LÍŠI OD OSTATNÝCH FUNKČNÝCH MATERIÁLOV?

Outlast® môže hriať aj ochladzovať. Záleží na tom, aká je teplota Vášho tela a či potrebujete ochladiť alebo zahriať. Jednoduché, nie? Preto môže Outlast® obmedzovať aj potenie! Zatiaľ čo väčšina materiálov, “redukujúcich” potenie, pracuje na princípe rýchleho a dôkladného odvodu potu od tela, Outlast® redukuje priamo vznik potu.

Ako je to možné? Pripomeňme si, ako pot vzniká. Potíme sa vtedy, keď náš mozog vyhodnotí situáciu a zistí, že telu je príliš teplo. Potom pošle signál k ochladeniu. V tej chvíli nám začnú vyskakovať kvapky potu. Avšak Outlast® tomu predchádza, teplo od tela okamžite odoberá a akumuluje v kapsuliach Thermocules®. Mozog tak pri vyhodnocovaní situácie zistí, že teplota tela je v poriadku, teda nie je potrebné ochladzovať. Preto sa začínate potiť oveľa neskôr a potíte sa oveľa menej.

OUTLAST® VZNIKOL PRE VESMÍR

outlast kozmonaut
 

Keď vystúpi kozmonaut do vesmíru, pohybuje sa v extrémnych teplotách. NASA preto potrebovala vytvoriť materiál, ktorý by bol schopný zachovať tepelný komfort kozmonautov za veľkého tepla aj pri veľkom mraze. To sa podarilo. Vývoj takéhoto materiálu začal v roku 1988. Vzhľadom k vynikajúcim vlastnostiam materiálu, ktorému sa hovorí Outlast®, jeho ľahkej údržbe, primerane nákladnej výrobe a možnosti využívať jeho vlastnosti takmer v akejkoľvek textílii, bolo čoskoro jasné, že Outlast® neskončí len v rukaviciach kozmonautov, ale že má vysoký potenciál pre využitie širokou verejnosťou.

V roku 1991 tak firma Outlast Technologies, Inc., získava patent pre komerčné využitie technológie a hľadá možnosti využitia. Ukazuje sa, že Outlast® je skvelý všade tam, kde sa ľudské telo potrebuje popasovať so zmenami teplôt. Od roku 1998 je na trhu dostupné prvé oblečenie s revolučnou vrstvou materiálu Outlast®.

OUTLAST® VYUŽÍVA ZMENY SKUPENSTVA

Princíp Outlast® je nečakane jednoduchý. Pamätáte z hodín fyziky na skupenské teplo topenia? Ak sa menia látky z pevného skupenstva na kvapalné, spotrebúvajú teplo, ak sa menia z kvapalného na pevné, teplo uvoľňujú. Týmto spôsobom dokážu látky teplo akumulovať (teplo uvoľňujúce sa z látky pri prechode späť na pevné skupenstvo v kvapalnej látke “zostáva”).

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie