Čo je OUTLAST®

 

Značka Little Angel® kladie dôraz na výber materiálov a kvalitu spracovania. Všetky výrobky s touto značkou sú vyrobené v Českej republike. Väčšina z nich obsahuje termoregulačný (niekedy tiež nazývaný “funkčný”) materiál Outlast®, ktorého jedinečné vlastnosti oceníte predovšetkým pri výrobkoch pre deti.

Veríme, že sa, práve pre tieto hodnoty, stane Vašou obľúbenou značkou, ku ktorej sa budete radi vracať.

O MATERIÁLE OUTLAST®

outlast-lad-ohen-little-angel

OUTLAST® JE MATERIÁL, KTORÝ REGULUJE A VYROVNÁVA TEPLOTU TELA. AKO JEDEN Z MÁLA FUNKČNÝCH MATERÁLOV, JE VIAZANÝ NA BAVLNU.

Outlast® je v pocite ideálneho tepelného komfortu nenahraditeľný. Nie je horúco, nie je zima. Proste je akurát. Outlast® reaguje na zmeny teploty vnútorného i vonkajšieho prostredia, medzi pokožkou a vrstvou Outlast® sa tak vytvára príjemná mikroklíma. Vďaka svojej schopnosti opakovane akumulovať teplo a následne ho opäť uvoľňovať udržuje po celú dobu stabilnú teplotu.

PÝTATE SA, AKÝ POCIT TEDA OUTLAST® VYVOLÁVA A AKO SA LÍŠI OD OSTATNÝCH FUNKČNÝCH MATERIÁLOV?

Outlast® môže hriať aj ochladzovať. Záleží na tom, aká je teplota Vášho tela a či potrebujete ochladiť alebo zahriať. Jednoduché, nie? Preto môže Outlast® obmedzovať aj potenie! Zatiaľ čo väčšina materiálov, “redukujúcich” potenie, pracuje na princípe rýchleho a dôkladného odvodu potu od tela, Outlast® redukuje priamo vznik potu.

Ako je to možné? Pripomeňme si, ako pot vzniká. Potíme sa vtedy, keď náš mozog vyhodnotí situáciu a zistí, že telu je príliš teplo. Potom pošle signál k ochladeniu. V tej chvíli nám začnú vyskakovať kvapky potu. Avšak Outlast® tomu predchádza, teplo od tela okamžite odoberá a akumuluje v kapsuliach Thermocules®. Mozog tak pri vyhodnocovaní situácie zistí, že teplota tela je v poriadku, teda nie je potrebné ochladzovať. Preto sa začínate potiť oveľa neskôr a potíte sa oveľa menej.

OUTLAST® VZNIKOL PRE VESMÍR

outlast-kosmonaut-little-angel

Keď vystúpi kozmonaut do vesmíru, pohybuje sa v extrémnych teplotách. NASA preto potrebovala vytvoriť materiál, ktorý by bol schopný zachovať tepelný komfort kozmonautov za veľkého tepla aj pri veľkom mraze. To sa podarilo. Vývoj takéhoto materiálu začal v roku 1988. Vzhľadom k vynikajúcim vlastnostiam materiálu, ktorému sa hovorí Outlast®, jeho ľahkej údržbe, primerane nákladnej výrobe a možnosti využívať jeho vlastnosti takmer v akejkoľvek textílii, bolo čoskoro jasné, že Outlast® neskončí len v rukaviciach kozmonautov, ale že má vysoký potenciál pre využitie širokou verejnosťou.

V roku 1991 tak firma Outlast Technologies, Inc., získava patent pre komerčné využitie technológie a hľadá možnosti využitia. Ukazuje sa, že Outlast® je skvelý všade tam, kde sa ľudské telo potrebuje popasovať so zmenami teplôt. Od roku 1998 je na trhu dostupné prvé oblečenie s revolučnou vrstvou materiálu Outlast®.

OUTLAST® VYUŽÍVA ZMENY SKUPENSTVA

Princíp Outlast® je nečakane jednoduchý. Pamätáte z hodín fyziky na skupenské teplo topenia? Ak sa menia látky z pevného skupenstva na kvapalné, spotrebúvajú teplo, ak sa menia z kvapalného na pevné, teplo uvoľňujú. Týmto spôsobom dokážu látky teplo akumulovať (teplo uvoľňujúce sa z látky pri prechode späť na pevné skupenstvo v kvapalnej látke “zostáva”).