Rozdelenie a porovnanie čiapok podľa ich pružnosti

 

Čiapky z tenkého Outlast®-u

 

Sú ideálnou voľbou na leto vo všetkých variantách. Chránia pred letným slnkom a znižujú potenie, čím zamedzujú tvorbe potničiek pri malých deťoch. Sú veľmi pružné, vďaka čomu sa krásne prispôsobia hlave dieťaťa. V lete určite oceníte, že chránia vašeho potomka pred slnečným žiarením.

 

Klobúčiky s Outlast®-om

 

Sú vyrobené rovnako ako predchádzajúce čiapky z tenkého Outlast®-u. Klobúčiky nie sú pružné, sú podlepené látkou, ktorá pomáha držať tvar klobúčika. Takže už zo svojej podstaty nemôžu byť pružné. Preto je potrebné vybrať správne veľkosť, ktorá sadne na hlavu. Podkiaľ teda budete mať cestu do predajní s našimi výrobkami, bude ideálne klobúčik vyskúšať priamo na mieste.

 

Čiapky zo šmykového Outlast®-u

 

Sú teplejšou variantou čiapok z tenkého Outlast®-u. Na rozdiel od tenkého Outlast®-u má ten šmykový na rubovej strane šmyčky (iná štruktúra úpletu), ktoré materiál robia teplejším a taktiež ho robia pružnejším. Čiapky zo šmykového Outlast®-u sú teda pružnejšie, než čiapky z Outlast®-u tenkého a rovnako ako čiapky tenké sa výborne prispôsobia každému dieťaťu. Šmykové čiapky sú výbornou voľbou na jeseň a jar.

 

Čiapky podšité

 

Skladajú sa z dvoch vrstiev. Vnútorná vrstva čiapky je vždy náš tenký Outlast® a vonkajšiu vrstvu väčšinou tvorí bavlna s elastanom. Pružnosť tohto typu čiapky je ovplyvnená menej pružnou vonkajšou vrstvou. Oproti jednovrstvovým čiapkam sú pevnejšie, dobre držia tvar a menej pružia. tieto čiapky sú vhodné na obdobie jeseň/jar.

 

Čiapky pletené

 

Pletené čiapky majú  podšívku z tenkého Outlast®-u, takže znižujú možnosť potenia rovnako ako všetky ostatné čiapky. Tieto čiapky pružia v závislosti na väzbe, avšak vždy sú pružnejšie ako podšité čiapky. Často sa (v závislosti na väzbe) vyrovnajú čiapkam zo šmykového Outlast®-u. Pletené čiapky sú jasnou voľbou pre zimné obdobie.