Ako obliecť bábätko v zime? Alebo ako vrstviť oblečenie s funkčným materiálom Outlast®

Každému sa asi vybaví všeobecné pravidlo: Oblečte bábätko o jednu vrstvu naviac, ako máte vy. To však nemusí byť úplne pravda. Každý z nás je trochu inak otužilý. Preto sa najprv zamerajte na vrstvenie toho správného oblečenia.

Ako teda na to?

vrstvení 1

 

1. vrstva

Začnime spodnou, teda prvou vrstvou. Tú môže tvoriť teplejšie šmykové body s dlhým rukávom a šmykové polodupačky, alebo overal v šmykovej variante s dlhým rukávom. Obidve varianty bábätku zajisťujú ideálnu spodnú vrstvu.

 

2. vrstva

Druhú vrstvu pre zimné dni spoľahlivo nájdete v našej kolekcii Mazlík. Vyberať môžete z viacerých variánt druhej vrstvy. Buď bude druhou vrstvou kabátik Mazlík Outlast® s polodupačkami Mazlík Outlast®, alebo rovno overal Mazlík Outlast®. Výber je iba na vás. V tejto fázi nesmieme zabudnúť na doplnky. Čiapka, šatka a rukavice z kolekcie Mazlík by nemali v zimne výbave chýbať.

 

3. vrstva

Bábätko máme oblečené, a teraz pridáme poslednú, tretiu vrstvu, a tou je Fusak Exclusive Mazlík Outlast®. Variantov dizajnu u nás v Little Angel® nájdete množstvo.

Bábätko sa v kočiari hýbe iba málo, preto musí byť dobre zakryté. Keď teploty klesnú pod bod mrazu, odporúčame cez fusak dať ešte dvojitú deku MAZLÍK Outlast®, ktorá podporí tepelnú pohodu vašeho bábätka.

vrstvení 2

 Nezostáva, než pridať zopár dobrý rád a môžete vyraziť do mrazivých dní!

 

Hlava v teple

Aj keď sa zimné počasie môže zdať slnečné, bábätko musí mať na hlave vždy čiapku. Cez hlavu uniká až 70% tepla, preto môže byť akokoľvek oblečené ale keď nemá čiapku, bude mu aj tak chladno. Čiapka tiež chráni uši, najmä pred vetrom.

Odporučit môžeme naše čiapky Mazlík Outlast®.

Do kočiara deka

Bábätko sa v kočiari hýbe iba málo, preto musí byť dobre zakryté. Keď teploty klesnú pod bod mrazu, odporúčame cez fusak dať ešte deku, ktorá podporí tepelnú pohodu vašeho bábätka. Vhodné dvojité deky nájdete tu.

Je mu teplo, alebo zima?

Bábätko vám nepovie, či mu je zima, alebo teplo. Možno bude nekľudné a bude plakať, ale môže tiež spať a byť pritom spotené. Či má vaše dieťatko vo vrstvách oblečenia pohodlie, zistíte dotykom. Zpotená hlavička, zátylok, alebo chrbát hovoria jasne - obliekli ste ho príliš. Studený krk, hrudník, alebo zátylok zas volajú po ďalšom oblečení.

Môžem vrstviť outlastové oblečeni s tým bez Outlast®-u?

Môžete. Avšak optimálny termoregulačný efekt dosiahnete práve vrstvením funkčného oblečenia s Outlast®-om. Všetky vrstvy sa potom vzájomne podporujú a oskytujú toľko potrebný tepelný komfort.

Oblečte aj pokožku bábätka

Jemná pokožka bbätka je tiež vystavená poveternostným vplyvom. Nakrémujte ho pred každou prechádzkou vonku špeciálnym detským krémom, ktorý pokožku chráni pred slnečnými lúčmi aj chladom.